Lyžiarsky výcvik

Každé ročné obdobie má svoje čaro. Zima nás prekvapí mrazivým chladným počasím, snehovou prikrývkou a zubatým slnkom. Tá tohtoročná bola naozaj bohatá na sneh, preto ponúkala pestré využitie zimných športov. K obľúbeným, ale finančne dosť náročným zimným športom, patrí lyžovanie. Zatiaľ som nemala príležitosť bližšie sa zoznámiť so základmi tohto zaujímavého športu. Preto som netrpezlivo očakávala termín nášho školského lyžiarskeho zájazdu.

Bola som nesmierne rada, že nám naše pani profesorky zorganizovali tak skvelý lyžiarsky výcvik. Absolvovali sme ho v krásnom prostredí v Drienici. Šikovne sme sa ubytovali, vybalili veci, ktoré sme si doma pripravili. Netrvalo dlho a už sme sa začali oboznamovať s okolím, ktoré bolo pre viaceré z nás neznáme.

Vonku nás čakali bohato zasnežené svahy. Vyučujúci nás rozdelili do troch skupín – začiatočníkov, teda tých, ktorí sa nevedeli lyžovať, mierne pokročilých, čiže takých, ktorí sa s lyžovaním už stretli a nejaké základy mali a tretiu skupinu tvorili celkom zdatní lyžiari.

V priebehu piatich dní, ktoré však ubehli neuveriteľne rýchlo, sme všetci získali zručnosti lyžovania, mnohí sa zdokonalili v technike a v zdolávaní prekážok.

Som rad, že som aj ja prekonala počiatočný strach a naučila sa celkom dobre lyžovať. Okrem lyžovania sme mali možnosť plávať, oddychovať a chutne a dosýta sa najesť 🙂 Lyžiarsky výcvik sme zakončili pretekami, kde všetci boli za svoje výkony sladko odmenení.

Teším sa na ďalšie nové zážitky s mojimi spolužiačkami a profesorkami.

 

Zuzka Farkašová, I. FLB

This entry was posted in Zo života školy, Športová rubrika. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s