Connecting Classrooms…

Milí študenti,

ako pár ďalších škôl na Slovensku, tak aj naša sa tohto roku zapojila do projektu Connecting classrooms – „Spájame triedy“.

Connecting classrooms je novým projektom organizácie British Council v oblasti vzdelávania v Európe. V Európe bude tento  program  počas svojho trojročného trvania pracovať s vyše 600 školami, 3 000 pedagógmi a 300 000 študentmi z 20 krajín. Slovenské školy sú zoskupené do dvoch pätíc a  budú pracovať s podobnými päticami škôl  v Nemecku, Srbsku a Veľkej Británii. Virtuálnym komunikačným priestorom  pre partnerské školy je  platforma e-Twinning.

V rámci tohto projektu sa vybraní žiaci našej školy zúčastnili v dňoch 29.5 až 1.6  trojdňového školenia mladých lídrov. Na školení, ktoré sa uskutočnilo na Obchodnej akadémii v Seredi sa stretla štvorica škôl, a to Gymnázium Park mládeže 5 z Košíc,  Gymnázium Jozefa Lettricha z Martina, Stredná priemyselná škola stavebná z Hurbanova a spomínanú štvoricu uzatvára naša škola. Počas projektu  boli žiaci náhodne zaradení do skupín, v ktorých počas troch dní pracovali. Študentské skupiny sa časom obmieňali, aby študenti počas školenia nadobudli schopnosť tímovej práce a, samozrejme, aby dospeli k súdržnosti. Hlavnými prvkami, s ktorými sa naši študenti oboznámili, boli inklúzia, medzinárodný rozmer vo vzdelávaní a podpora študentov pri preberaní zodpovednosti za svoju školu aj komunitu. Žiaci aj naši profesori absolvovali tréning, kde získali nové poznatky o vedení komunitných projektov a všeobecné projektové zručnosti. Počas celých troch dní lektori pripravovali pre budúcich mladých lídrov  úlohy, ktoré boli vytvorené pre lepšie pochopenie projektu. Na záver si žiaci každej školy mali za úlohu vytvoriť plán projektu, ktorého cieľom je zlepšiť kvalitu ich školy. Po návrate zo školenia sa naši mladí lídri (v spolupráci so Žiackou školskou radou) hneď pustili do realizácie svoju projektu s názvom „ Dravý flám“, ktorý bude pestrou bodkou na konci úspešného školského roku 2010/2011.

mladí lídri

Autor: Soňa Matisová 1.FLB

This entry was posted in Reportáže, Zo života školy. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s