Tipy na letnú dovolenku

Drahí študenti,

ak ste sa ešte spolu s Vašimi rodičmi, priateľom alebo kamarátmi nerozhodli, ako a kde budete tráviť letné prázdniny, prinášam Vám pár postrehov o výbere dovolenky. Možno Vám to pomôže vybrať si spomedzi širokej škály ponúk cestovných kancelárii.

Podľa majiteľov a zástupcov cestovných kancelárií budú hitom tejto sezóny už tradičné destinácie ako Chorvátsko, ale aj Bulharsko. Tieto krajiny sme si  my Slováci obľúbili najmä preto, že necítime jazykovú bariéru a bez väčších problémov sa dorozumieme. Ceny v Chorvátsku sú však v porovnaní s minulými rokmi stále vyššie. Radi máme aj Taliansko, Grécko a Egypt.

Pri výbere dovolenky u mnohých rozhoduje hlavne cena, avšak je skvelé nájsť kompromis medzi cenou a kvalitou poskytovaných služieb. Mohlo by sa Vám to vypomstiť hlavne pri exotickejších krajinách ako Mexiko, Thajsko či Kanárske ostrovy, ktorú sú čoraz vyhľadávanejšie. 

Thajsko

Kanárske ostrovy

Slovákov tiež čoraz častejšie láka napríklad Čína, Japonsko a množstvo iných krajín. Je vidno, že sa aj naša mentalita zmenila a začíname využívať rôzne možnosti ako spoznať čo najlepšie “najširší svet”.

Čínsky múr Čína

Pri výbere hotela tiež nezabúdajte, že každá krajina udeľuje hviezdičky inak. Niektoré pozerajú na hygienický štandard a čistotu po svojom.  I práve z tohto dôvodu by ste napríklad v arabských krajinách mali zvoliť hotel s viacerými hviezdičkami. V Egypte a Tunisku si radšej vyberte hotely s tromi a viac hviezdičkami. Avšak v   Bulharsku, Chorvátsku či Rakúsku Vám stačí aj dvojhviezdičkový hotel.

Veľa šťastia pri výbere dovolenky…

Autor: Majka 2.FLB

This entry was posted in Reportáže, Uncategorized. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s