Bozk – čo v nás evokuje???

Drahí čitatelia,

kedže je obdobie, keď si zamilovaní najintenzívnejšie prejavujú svoje city, pripravila som si pre Vás niečo o tom, čo v nás evokuje obdobie lásky a čo symbolizuje najúprimnejší prejav citov. Toto obdobie na nás pôsobí ako afrodiziakum. Ak patríte medzi nás slobodných, určite Máj je mesiac v roku, keď máte najväčšiu šancu “zbaliť” chalana. Samozrejme, najlepšie slobodného, ak sa to dá…:) Aj na chalanoch, ktorí sú narodení v tomto období je omnoho viac cítiť, že sú chápavejší, milší, nežnejší a romantickejší ako tí, čo sú narodení napr. v zime, avšak určite to nie je pravidlo. Máj v nás evokuje príchod leta. Je teplúčko, všade rozvoniavajú rozkvitnuté kvety a stromy. Alebo naopak padá ľahučký májový dáždik. Veď predsa taký bozk pod rozkvitnutou čerešňou je nezabudnuteľný zážitok. Tak ako aj prvý bozk. Na ten sa predsa nikdy nezabúda. Bozk ako taký patrí k láske, vzťahu, je ich neodmysliteľnou súčasťou. Nehovorím len o mileneckých bozkoch, ale taktiež o materinských, otcovských, priateľských…. Je ich množstvo. Na prvý bozk spomíname ako na nejaký bozk z filmu, ktorý nám vyrazil dych a pri pomyslení naň sa nám roztriasli kolená. Áno, presne to s nami dokáže takýto prejav lásky spraviť. Filmový bozk už zažila nejedna z nás. Avšak zakaždým je to ako po prvýkrát. Nikdy to nie je ako obohraná stará platňa. Nikdy nezažijete to isté dvakrát.

Ale prečo práve Máj v nás evokuje lásku, bozky, partnerstvá? Je notoricky známe, že mladým dievčatám sa z 30. apríla na 1.mája stavali tzv. máje ako symbol lásky chlapca k svojmu dievčaťu. Táto tradícia sa traduje už desiatky rokov. A stále pretrváva. Je to romantické gesto, ak pre vás priateľ spraví niečo také. Žiadne srdce to nenechá ľahostajné. Takto sa to deje na dedinách dodnes.

Avšak ľudia v meste nemajú také možnosti, a preto mladé zamilované páry chodia do parkov a vyznávajú si svoju lásku pod rozkvitnutou čerešňou. Určite si mnohí kladiete otázku, prečo práve čerešňa. Odpoveď Vám rada rozpoviem.

Korene tohto zvyku sú už také staré, že siahajú do dávnych dôb. Zvykom bolo zasadiť strom po narodení dcéry. Kvety čerešne symbolizujú ženskú krásu, nehu a ženskosť ako takú. Dôvod prečo chlapi rozdávajú bozky práve pod čerešňou, môže byť aj geografický. Čerešňa u nás na 1. mája kvitne ako o preteky. Jej vôňa sa šíri ovzduším tak prenikavo, že práve miestečko pod čerešňou je ako stvorené na vášnivé bozky.

Takže milé dámy… 🙂

Autor: Majka II.FLB

This entry was posted in Uncategorized, Vlastná tvorba. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s